Kombi Servisi

Hemen Ara 0212 422 60 76
Kombi Tamircisi

Kombi veya kombi sisteminin bir kısmı düzgün çalışmıyorsa veya hiç çalışmıyorsa hemen kombi tamir servisine başvurunuz. İstanbul'un en güvenilir kombi tamircisi olarak yıllardır kombi arıza servis ihtiyaçlarına hızlı, garantili ve yerinde çözüm sunuyoruz. Kombi tamir taleplerine hızlı cevap vermemiz işimizi aceleyle yaptığımız anlamına gelmiyor. Hermatik tamiri, şömineler ve yoğuşmalı kazanlar, bakım, arıza, onarım ve montaj ihtiyaçlarınız deneyimli servis ekipleri ile yerinde yapılmaktadır.

Kombi Tamircisi

Kombi, genleşme tankı, hava akış şalteri, baca, sıcaklık sensörleri, eşanjör, pompa, fan motoru, termostat, kontrol paneli, elektronik, anakart gibi bir çok parçanın birleşimi. Bu kadar çok parçadan oluşan Kombinin kullanımına bağlı olarak zaman içinde arızalar olabilir. Kombi arızalandığında hata kodları ile durumu size bildirir. Hata kodları sayesinde kazan arızasının nedenini anlayabilirsiniz.

Kombi Bakım Servisi

Sonbaharda veya yaz başında yılda en az bir kez, Kombi servis firmasının uzman ve sertifikalı ekipmanı tarafından Kombilere yılda en az bir kez periyodik olarak servis yapılmalıdır. Kombinin periyodik bakımı, tüm yıl boyunca minimum sorun ve yüksek performans gerektirir.


Kombi Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Doğal gaz tüketen değerli dostlarımız, evinize gelen kombi servis ekiplerinin mesleki eğitim ve bilgisine ve bunların size nasıl hitap ettiğine mümkün olduğunca dikkat ediniz. Öncelikle kombi servisi için evinize gelen personelin yetki belgesine sahip olup olmadığına bakın, yoksa lütfen cihaza müdahale etmelerine izin vermeyin. Evet diyenler lütfen sertifikalarını aldıkları kurumu arayarak kontrol ediniz. Bir kazanın servis personeli müşteri ile iyi bir diyalog kurmalı, müşteriye saygılı olmalı, dürüst olmalıdır. Kazan tespit edildiğinde, kullanıcı ile cihaz hakkında konuşmanız, sorun hakkında bilgi almanız gerekir. Kazan tespit edildiğinde, kazan arızası hakkında kazan kullanıcısına bilgi verilmelidir. Bu nedenle kombinin bakım veya onarımı için evinize gelen personelin sertifika ile belgelendirildiğinden emin olunuz.

Kombi Bakımı Gerekli mi?

Kombi periyodik bakımı için gelen personelin öncelikle size, Kombi bakımı sırasında ne yapılması gerektiğini kısaca anlatması ile başlar. Sonra, Kombi kapağını açmadan, sıcak su ve ısıtma tesisatı, kazanın çalışma verimliliğini bir ısıtma testi ile kontrol etmelidir. Hermetik bacalı Kombilerde, fanın çalışma durumunu kontrol etmek ve temizlemek gerekir. Oluşan buharı bacadan çıkaran eski tip kombilerin limit değerleri kontrol edilmelidir. Isıtma parçalarında oluşan oksitler temizlenmelidir. Kısacası, Kombinin bakımı sırasında güvenlik açısından kritik unsurlar ve cihazın diğer bileşenleri dikkatlice kontrol edildi ve sorun olması durumunda cihaz kazan arızasını kullanıcıya bildirmelidir. Kombinin arızalanması durumunda, Kombi servis personeli, müşteriyi bilgilendirdikten sonra, kazanın arızasını yerinde ve sökmeden, her şeyden önce, cihazın kullanıcısının izni ile bakım gerektirmeden düzeltmelidir.

Kombi Arıza Servisi

Kombide kalıcı bir arıza olması durumunda müşterinin istek ve gereksinimlerine göre bilgi alınır. Daha sonra petek ve kombine sıcak su radyatörleri test edilir. Kombinin içini açarken, profesyonel cihazlar ve deneyimli personel ile yedek parçalar tespit edilir. Müşteri bilgilendirilir. Tüm arıza ve problemleri çözdükten sonra gaz kaçağı testi yapılır. Son olarak müşteriyi işin ve parçaların garantisi hakkında bilgilendiren servis formu imzalanarak sağlanır.


Airfel Kombi Servisi Alarko Kombi Servisi Ariston Kombi Servisi Baxi Kombi Servisi Baykan Kombi Servisi Baymak Kombi Servisi Bosch Kombi Servisi Buderus Kombi Servisi Demirdöküm Kombi Servisi Ferroli Kombi Servisi İmmergas Kombi Servisi Protherm Kombi Servisi Sanica Kombi Servisi Termodinamik Kombi Servisi Termoteknik Kombi Servisi Vaillant Kombi Servisi Viessmann Kombi Servisi Wolf Kombi Servisi Lambert Kombi Servisi Falke Kombi Servisi İstanbul Kombi Servisi Ankara Kombi Servisi